کودتا در سپاه پاسداران !؟

سلام.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تا کنون خدمات بسیار و غیر قابل انکاری در جهت حفظ و پاسداری از دستاورد های انقلاب اسلامی ایران، انجام داده است.

یک روز در جبهه و جنگ، یک روز در جهاد عرصه سازندگی، یک روز در جنگ رسانه ای و جبهه سایبری و ...

نیروهای مخلص و بی ادعای شاغل در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فراخور نیاز کشور در صحنه های مختلف به ایفای نقش جهادی خود پرداخته اند.

در زمانی که بسیاری از شرکت های خارجی بخاطر تحریم های یکجانبه و غیرقانونی، پروژه های در دست اقدام خود را نیمه کاره رها کردند و ایران را ترک نمودند؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با به کار گرفتن نیرو های متخصص و متعهد تحت امر خود ، اجرا و پیگیری پروژه های برزمین مانده را پی گرفت.

بخش هایی از سپاه هم به منظور خودگردانی مالی و هدایت برخی فعالیت های اقتصادی با تشکیل شرکت ها و شخصیت های حقوقی مختلف به فعالیت های اقتصادی رو آوردند.

به تدریج شاهد گسترش فعالیتهای اقتصادی سپاه و اشغال برخی سرداران و افسران این ارگان در فعالیت های اقتصادی هستیم.

علیرغم ثمرات بسیار مثبت و قابل تقدیر حضور سپاه پاسداران در فعالیت های اقتصادی برزمین مانده؛ کم کم نشانه ها و علائم ناخوشایندی به چشم می خورد.

اینکه کلیت بدنه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیروهای مومن و متعهد تشکیل می دهند جای شک نیست. اما این مطلب به معنی مطلق بودن موضوع پاکدستی و تعهد هم نیست.

متاسفانه اشتغال برخی افراد تهذیب نیافته در برخی مناسب اقتصادی و آلوده شدن تدریجی ایشان با آلودگی های مختلف اقتصادی کمی نگران کننده است. بعضا افراد آلوده به تدریج با نزدیک شدن به حلقه های مافیای اقتصادی و مافیای قدرت، و گسترش و توسعه این محافل بیمار اقتصادی، سیگنال های بسیار خطرناکی برای دستگاه های امنیتی ارسال می کنند.

اگر روزی دست عدالتخواه دولت یا قوه قضاییه و یا هر فرد و یا نهاد عدالت گستر دیگری به منافع اقتصادی و یا سیاسی این افراد برخورد کند و آنها از این ناحیه احساس خطر کنند هر عکس العملی از این عده، محتمل است. کما اینکه دیدیم جناب آقای هاشمی رفسنجانی پس از سالها خدمت، آنگاه که منافع نا مشروع فرزندان خود را در خطر دید، آن کرد، که کسی انتظارش را نداشت.

لذا لازم است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن بازنگری مجدد در کلیه فعالیت های اقتصادی خرد و کلان بخش های مختلف تحت امر خود، ضمن خروج فوری از فعالیت های غیر ضروری، اقدام به تصفیه پرسنل مورد دار و مشکوک، و یا انتقال آنها به پست های غیر اقتصادی، مبادرت نماید.

ضمنا بدین وسیله توجه سازمان های ذیربط را به برخی سیگنال های مشکوک منتشره در نزاع میان بخشی از سپاه شیراز و فرماندار و استاندار شیراز و فارس جلب می کنم.

امید است با هوشیاری و عملکرد سریع و به موقع مسئولین امر هرچه زودتر جلو فجایع ناگوار آینده گرفته شود.

انشاء الله.

/ 11 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا قلیزاده

سلام تعبیر خود بنده این است: به نام پابرهنه ها، به کام پابچکمه ها

الف

سلام قبلا هرچی اینجا مینوشتی یک نسخه هم تو سایت رهپویان میزاشتی چی شده میترسی؟

فاجعه پس از رحلت امام زمانی شروع شد که مجوز ورود و دخالت سپاه در سیاست و انتخابات داده شد . وحالا سپاه تبدیل به هزار پایی شده است که تمام ایثار گریهای شهیدان جنگ را به باد فنا داده است

جلال

سلام : در تاریخ میخوانیم که مبد عان و مبتکران حکومتها که در ابتدا خالصانه و با ایمان در خدمت اهداف نهضت ها و قیامها بوده اند پس از سر کشیدن جام پیروزی و حذف مخالفان دست تطاول به منابع و مبادی اقتصادی مالی دراز کرده و قزلباشان زمان شاه اسمعاعیل در ثروت و فساد غرق میشوند کهدر خانه هاشان و اتاق خوابشان مطلا میشود . متاسفانه امروز در بخش اقتصادی سپاه و شرکتهای اقماری قرارگاه مرکزی( مانند پارس گرما- پارس گستر و ..) و جبن و ترس کارفرمایان از شوشکه و سر نیزه اغلب طرحهای بزرگ بدون استحقاق به این شرکتها و اگذار میشود و پر وژ ه ها فقط در بخش تعدیل بیش از قیمت اولیه قراردادها از بیت المال پول میگیرند و حالا در کجا هزینه میشود و به جیب چه کسانی میرود خدا میداند. از نظر علمی و تجربی هم یک درخت تنومند و ثمری را تبر دار سخت است که بیندازد اما کرم در تنه درخت آهسته تنه مقاوم آنرا تهی و سر انجام نگونسار میکند . پس هر فردی که در مقابل این مافیا ایستادگی کند بداند خداوند و رهبری معظم اورا یاری میکنند حالا فرماندار یا استاندار و یا یک دادرس عادی دادسرای نظام باشد.

[دلشکسته] وقتی به گذشته نه چندان دور بر میگردم تا بچه های انقلاب با خلوص در نیت و صفا در کردار برای حفظ و اشاعه انقلاب اسلامی بزرگمان فرو گذار نبودند و امروز که تحمل و متانت الهی رهبری فرزانه را در بسیار امور مهم و اختلاف بر انگیز مشاهده میکنم تا زندگی بزرگانی چون آیات اله جوادی آملی و ایت اله یزدی و آیات عظام درد و غصه و انکسار در قلب و دلمان را احساس میکنم که چرا فقط در طی مدت اندکی که از این انقلاب بزرگ و جهانی گذشته مردم و بخصوص مسئولین ما را لذت سکونت در آشیانه ثروت و رفاه به بیدردی عادت داده و طبق وصیت ان شهید عزیز ( باکری) حتی رزمنده های ما به سه دسته تجزیه شده اند. چرا در ادارات و سازمانهای دولتی کسانی را در کسوت مدیریت می بینیم که غیر از تمکین و تسلیم در مقابل مقامات و فخر فروشی به عامه هنری ندارند و برای حفظ پست و مقام خود در اطراف و حواشی نمایندگان مجلس( با حفظ حرمت قانونی آنان ) که افرادی مانند خود آنها میباشند و با جمع آراء افرادی مانند همان مدیر امروز بر صندلی راحت پارلمان تکیه زده اند مانند مگس دور شیرینی میگردند و برای تحبیب و تقریب به این آقایان بی محابا فامیل و کسان آنها را در سا

محمد

با سلام سپاه پاسداران نیازی به کودتا ندارد تمام قدرت را در دست دارد به طور تمام وکمال .

mojtabah

آیتالله خمینی در وصیتنامۀ سیاسی-الهی میفرمایند وصیت اكید من به قوای مسلح پاسدار و بسیج، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند. در این صورت میتوانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. . وظیفه شرعی و میهنی آنان است كه اگر قوای مسلح ، برخلاف مصالح اسلام و كشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب وارد شوند كه – بیاشكال به تباهی كشیده میشوند - و یا در بازیهای سیاسی وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت كنند. و بر رهبر و شورای رهبری است كه با قاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا كشور از آسیب در امان باشد "دو وظیفۀ اصلی سپاه پاسداران، محافظت از اصل حکومت به وسیلۀ ولی فقیه و اصل جهاد است. . . بنابراین سپاه پاسداران را نباید از بُعدهای سیاسی یا باورهای ایدئولوژیکی محروم کرد. بدون فداکاریهای ما بسیجیها آقای احمدینژاد وجود خارجی نخواهند داشت. http://www.youtube.com/watch?v=Wd76F71NN-0

رضا

در باره ی حرفایی که در مورد سژاه زدید (تخلفات اقتصادی)سند بیاورید.ممنون

cassandan

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.

جواد

یاد قدیما بخیر! [لبخند]