اول افتتاح! بعد تکمیل!؟

سلام.

سالیانی است که شاهد مراسم های کلنگ زنی و افتتاحیه های بی سرانجام هستیم. در دولت قبل، نسبت به این گونه اقدامات ظاهری، سختگیری هایی می شد؛ اما حکایت همچنان، باقی است.

عموما با افتتاحیه هایی که پس از مراسم، اقدام به ساخت و ساز و تکمیل پروژه می کنند آشنایی داریم. اکثرا هم بعد از رسانه ایی شدن، انگشت اشاره به سمت روابط عمومی ها، دفاتر ریاست، حراست ها و ... نشانه می رود.

دوشنبه 19 آبان ماه 93 شاهد یکی از این افتتاحیه ها بودیم.

فارس، شهر جدید صدرا، مجتمع های مسکونی احسان. مراسم افتتاحیه نمادینی  با حضور آیت الله ایمانی-نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز، آیت الله رسولی محلاتی-نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، محسن نریمان - معاون وزیر راه و شهرسازی، علیرضا تابش - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سید علی نقی لقمانی - مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، شمس ارجمندی - مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز فارس، حجه السلام والمسلمین درویشی - امام جمعه شهر صدرا و تنی چند از مسئولین و هیات همراه در یکی از منازل طبقه همکف بلوک 2 مجتمع احسان یک، برگزار شد.

مجتمع احسان 1 - شهر جدید صدرا

مراسم افتتاحیه مجتمع احسان 1 - شهر جدید صدرا

مراسم افتتاحیه مجتمع مسکونی احسان 1 - شهر جدید صدرا

برخلاف معمول، در این مراسم از هیچ پلاکارد یا پارچه نوشته خوش آمدگویی استفاده نشده و هیچ کدام از ساکنین مجتمع 224 واحدی احسان 1، از مراسم افتتاحیه اطلاعی نداشتند. این مراسم بدون اطلاع و حضور ساکنین مجتمع و به دور از هرگونه درخواست و اعتراض احتمالی ساکنین، برگزار و خاتمه یافت.

- مجتمع 224 واحدی احسان 1 دارای 4 بلوک، هر بلوک هفت طبقه و در هر طبقه 8 واحد(6 واحد دو خوابه و 2 واحد یک خوابه) می باشد.
- انجمن خیرین مسکن ساز استان فارس، این مجتمع را حدودا با دو سال تاخیر، تحویل و افتتاح نمود.
- اکثر مالکین و ساکنین این مجتمع، اقشار کم درآمد، خانواده های بی سرپرست و مستضعفین می باشند. 
- زمانی این مجتمع افتتاح شد، که چندین ماه از تحویل و مسکونی شدن آن می گذشت.
مجتمع احسان یک - شهر جدید صدرا- درحالی این مجتمع افتتاح شد که فقط یک هفته از نصب انشعاب گاز دو بلوک آن می گذشت و نیمی دیگر فاقد گاز شهری و سامانه گرمایشی بودند(در حال حاظر از 4 بلوک، 3 تا و نصفی گاز دارند).
- خطوط تلفن وصل نیست و اجبارا هزینه های بالای تلفن همراه به ساکنین مجتمع تحمیل می شود.
- لوله کشی و انشعاب آب شهری، مستقیم به مصرف کننده نمیرسد؛ بلکه ابتدا در یک مخزن حدودا 25 هزار لیتری ذخیره شده و از آنجا برای 224 واحد مسکونی پمپاژ می شود. تجربه این مدت نشان داده گنجایش این مخزن برای 224 واحد مسکونی بسیار کم است.(تا نظر کارشناسان چی باشه؟)
مخزن آب کوچک مجتمع 224 واحدی احسان 1 - شهر صدرا

- مخزن  کوچک و اتصالات آن فاقد هرگونه عایق حرارتی می باشند. با توجه به این مطلب که شهر صدرا، زمستان های بسیار سردی دارد، احتمال یخ زدگی و بی آبی زیاد است.
- فشار آب شهری ورودی به مخزن در حد یک اینچ است.
- پمپ های آب، فاقد برق اضطراری یا ژنراتور می باشند.


- هنوز آسانسور های (هر بلوک دو دستگاه) مجتمع راه اندازی، استاندارد  سازی و تحویل نشده است.آسانسور ها خاموش هستند و مردم(پیر و جوان، زن و مرد، سالم و بیمار، بچه و بچه دار و ...) مجبورند با تحمل رنج و مشقت بسیار، هفت طبقه را از طریق راه پله بالا و پایین بروند.( روز افتتاحیه آسانسور ها روشن و بلافاصله پس از خاتمه مراسم مجددا خاموش شدند.)
آسانسورهای هنوز فعال نشده و مخروبه

- با وجود خاموش بودن و بلااستفاده بودن آسانسور ها، متاسفانه به دلیل کیفیت بد رنگ و زنگ زدگی ورق های آهن درب های آسانسور، رنگ های آن به راحتی کنده شده است.

- در هیچ جای این مجتمع مسکونی سامانه اعلان و اطفاء حریق نصب و راه اندازی نشده است.

- مخازن آب آتش نشانی فاقد پمپ و هنوز آبگیری نشده اند.

- مخازن آب آتش نشانی فاقد هرگونه حفاظ و مهار می باشند.
- مخازن آب آتش نشانی فاقد هرگونه عایق حرارتی و حفاظ در برابر یخ زدگی می باشند.
- راهروها و فضای مشاعی فاقد کپسول آتشنشانی می باشند.
به طور کلی ساکنین این مجتمع با مشکلات و خطرات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند. این در حالی است که در زمان افتتاحیه، فقط مسیر حرکت مدعوین تا واحد مسکونی مد نظر تجهیز و تنظیف شد.
با توجه به اینکه این مجتمع توسط چندین فرد منتسب به مقام معظم رهبری و ارکان تحت امر ایشان افتتاح گردیده، مردم انتظار رسیدگی فوری و کامل به کاستی های موجود را دارند.
امید آنکه منتسبین به رهبری با دقت و هوشیاری بیشتر در مراسم های افتتاحیه و کلنگ زنی حاضر شده تا خدایی نکرده مسبب کدورت و بدگمانی مردم و سوء استفاده منافقین و دشمنان، نشوند. 
انشاء الله. 

========================

انعکاس در:

  
 
 
 
/ 0 نظر / 238 بازدید