اشتباه با اشتباه درست نمی شود

سلام.

اینکه رئیس جمهوری وارد تعیین مصداق شده و مرحوم هوگوچاوز را یکی از یاران امام زمان معرفی کرده کاری غلط و بدعت است. اگر وی در ابتدای جمله از عبارت انشاء الله استفاده می کرد مشکلی نبود. ولی زمانی که با قطعیت از این امر سخن می گوید کاری غلط و خارج از حوزه توان و دانش ایشان است. هیچ کس به یقین یاران امام زمان(عج) را نمی شناسد و نمی تواند تعیین مصداق نماید.

از طرف دیگر آن گروه از افرادی که در نفی و رد قرارداشتن هوگوچاوز در جمع یاران امام عصر(عج) سخن گفتند نیز خطا کار و بدعت گزار هستند. همانطور که نمی توان به یقین از فردی به عنوان یار امام زمان نام برد به همان دلیل هم نمی توان به یقین کسی را از دایره یاران احتمالی امام(عج)، خارج دانست. 

بنابر این هر دو گروه خطا کار و بدعت گزار هستند. صحیح آن است که هردوگروه را نصیحت کرده آن ها را از دخالت در امور الهی نهی نماییم. لازم است هر دو گروه در این خصوص استغفار نمایند.

والسلام.

/ 5 نظر / 36 بازدید
محمدرضاباغبانی

به نام خدا، اللهم عجل لولیک الفرج، سلام خوب بود. موضع جالبیست، اصلا به اشتباه منتقدان رییس جمهور در این مورد دقت نکرده بودم. موفق باشید

کشکولی

سلام احساس میکنم نگاه منتقدانه منصفانه ای داشتید باشدک مولایمان مهدی دعاگویتان باشد راستی فرصت کردید ی سری هم ب وب من بزنید.

بهزاد منفرد

چه پست خوبی بود به منم سر بزن اگر دوست داشتی تبادل لینک هم بکنیم

ان شاءالله

خاک برسرت هنوز که هنوزه بصیرت پیدا نکرده ای

مهدی

برادر در رابطه با رجعت و یاران حضرت حجت بیشتر مطالعه بفرمایید. نظر شریف شما کاملا غیر کارشناسی است. کتاب رجعت علامه رفیعی قزوینی می تونه مفید باشه.