امنیت اجتماعی به قیمت تخریب اسلام و نظام!

سلام.

امنیت اجتماعی(اخلاقی). طرحی که برای برقراری نظم و امنیت بیشتر در جامعه تصویب و برای اجرا، ابلاغ شده است.

اینکه عده ایی مزدور، خودفریفته و یا جاهل با انواع پوشش و آرایش غیر ایرانی-اسلامی وارد خیابانها شده و در انظار عمومی به خودنمایی و تحریک و تحقیر و تخریب بپردازند اصلا قابل قبول نیست.

اینکه با ژست های روشنفکری غربی بگوییم : هرکس در انتخاب پوشش آزاد و مختار هست؛ هم یک بلوف و دروغ بزرگ است. چراکه در همان جوامع غربی مدعی روشنفکری هم قوانینی در خصوص نوع پوشش افراد وجود دارد که همه موظف به رعایت آن هستند.

اما اینکه برخی ناآگاهان، جاهلان و شاید هم بدخواهان بخواهند به اسم اسلام و نظام، ریشه آن را بزنند هم، جرم و قابل پیگیری است.

مقوله عفت و حجاب به خودی خود امری اخلاقی، فرهنگی و شرعی است و نه دستوری. اما وجود قوانین و چهارچوب های شرعی، اجتماعی و اخلاقی را هم در این خصوص نباید نادیده گرفت. چرا که این قوانین به پشتوانه همان اعتقادات به وجود آمده اند.

متاسفانه بعضا مشاهده شده برخی عوامل ناآگاه و یا جاهل نیروی انتظامی در اجرای این طرح و در زمان تذکر به خاطیان، پا را از حدود و اختیارات قانونی و شرعی خود فراتر گذاشته و مرتکب برخی اعمال منافی شرع، عفت عمومی و امنیت روانی جامعه می شوند. بعضا با برخورد نا مناسب با خاطیان و برخود و تماس فیزیکی آقایان با خانمهای خاطی، موجب پدید آمدن صحنه هایی بسیار زشت و زننده از لحاظ شرعی، اجتماعی و روانی می شوند.

اعمالی که امروز شاهد انتشار و تکثیر گسترده فیلم ها و عکسهای آن و سوء استفاده دشمنان اسلام و نظام از آنها هستیم.

برخورد های جاهلانه و تند برخی عوامل نیروی انتظامی به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. چراکه شریعت مقدس اسلام، در جهت رسیدن به هدف، استفاده از هر وسیله ای را جایز ندانسته و هدف را توجیه کننده وسیله، نمیداند.

چند وقتی است که نیروی انتظامی شیراز بعد از ظهرها نسبت به استقرار یگانهای ویژه امنیت اجتماعی-اخلاقی در ورودی مجتمع تجاری تفریحی زیتون شیراز اقدام نموده است.

اقدامی که بسیار دیر ولی قابل تقدیر است. چراکه وجود این یگان، از تردد بیکاره ها و مزاحمین نوامیس، جلوگیری کرده و به مراجعین و خانواده ها این امکان را می دهد که با خیالی آسوده و با آرامش، به خرید خود، ادامه دهند.

اما همانطور که ذکر شد متاسفانه اعتراض و گزارشاتی از کسبه و مراجعین در خصوص برخورد نا مناسب برخی عوامل نیروی انتظامی با خاطیان و معترضین منتشر شده و برخی از این موارد از چشم لنز دوربین های موبایل افراد، مخفی نمانده است.

پر واضح است که انتشار این گونه تصاویر در تیراژ وسیع در سطح جامعه و بهره برداری سیاسی-فرهنگی-اعتقادی معاندین اسلام و نظام، بسیار خطرناکتر از حضور یک بدحجاب در یک نقطه خاص از شهر است.

این کلام به معنی توجیه و دفاع بدحجابی نیست. بلکه گویای این نکته است که متاسفانه برخی مامورین برای دفع فاسد به افسد متوسل شده اند و این امری است بسیار خطرناک و ناپسند.

لذا از مسئولین هوشیار استان، خصوصا آیت الله ایمانی امام جمعه محترم سومین حرم اهل بیت (س) و سردار سیروس سجادیان، فرمانده پلیس استان، انتظار می رود هرچه سریعتر نسبت به تذکر، آموزش و یا تعویض پرسنل ناآگاه و خاطی، اقدام نموده تا بیش از این آب به آسیاب دشمن ریخته نشود.

انشاء الله.

والسلام.

/ 0 نظر / 73 بازدید