بحران عدالت در استانداری فارس!

سلام.

چند ماهی است که اخباری عجیب وناگوار از درون ساختمان استانداری فارس به گوش می رسد. مدتی صبر کردم تا صحت اخبار محرز شود. متاسفانه اخبار مختلف از منابع متفاوت این موضوع را تایید می کند.

استانداری فارس

و اما؛ موضوع چیست؟!

بعد از انتصاب جناب آقای احمدزاده کرمانی به سمت استاندار فارس، تعدادی از جوانان مذهبی با روحیه جهادی، بسیجی وار به کمک ایشان شتافته و استاندار را در پیشبرد اهداف و اجرای امور یاری نمودند.

احمدزاده کرمانی استاندار فارس

افراد جذب شده بسته به نوع توانایی و تخصص، در قسمت های مختلف استانداری فارس به کار گرفته شده و از دانش، توانایی، همت، نیت و صداقت آنها بدون عقد هیچ قراردادی  استفاده شد.

پرسنل تازه جذب شده با وعده عقد قرارداد، با تمام وجود خود را در خدمت استاندار، منتسب به دولت عدالت محور، قرار داده و بعضا در دونوبت کاری به انجام وظیفه پرداختند. برخی هم به ماموریت های مختلف شهری، درون استانی و برون استانی اعزام شدند.

اصل بکار گیری نیروی کار بدون قرارداد در استانداری - نمایندگی دولت در استان - امری است خلاف قوانین و عدالت. حقوق و مزایای معوق حدود ٩ ماهه را هم به این موضوع بیافزایید.

طی ماههای منتهی به آخر سال ٨٩ و پس از تغییر و تحولات در برخی معاونتها، روند اخراج نیروهای فاقد قرارداد شروع شد.

در بسیاری موارد روند تسویه حساب با این افراد به این صورت بوده که افراد متاهل حدود ٢۵٠ هزار تومان و افراد مجرد حدود ٢٠٠ هزار تومان به ازاء هر ماه کارکرد و بدون در نظر گرفتن تخصص و ساعت کاری، دریافتی داشتند. در مواردی معدود هم پرداختی هایی حدود ٣٠٠ و ٣۵٠ هزار تومان مشاهده شده.

این روش پرداخت هم با قوانین جاری کشور و حداقل دستمزد مصوب دولت در سال ٨٩ کاملا منافات دارد.

عموما رسم بر آن است که واحد مالی و یا امور پرسنلی سازمان ها و ارگانها وظیفه پرداخت دستمزدها را بر عهده می گیرند. اما افراد تازه تسویه شده، تسویه خود را از واحد حراست استانداری فارس دریافت نموده اند. پرداخت هم به این صورت بوده که پس از امضاء اقرار نامه ای محکم و همه جانبه مبنی بر نداشتن هیچ گونه طلب و حقی، مبلغ مربوطه به فرد پرداخت شده است.

در میان حدودا ٧٠ نفر اخراج شده، هستند افرادی که صبح یک روز کاری در ورودی استانداری از ورود آنها جلوگیری شده و بعد متوجه شده اند که اخراج شده اند.

ای کاش نمایندگی دولت عدالت محور در استان فارس، ضمن رعایت عدالت، پیش از اخراج این افراد، از قبل به آنها اطلاع می داد؛ تا این افراد فرصت تحویل کار خود به سایرین و برداشتن برخی اموال شخصی از محل کار خود را پیدا می کردند.

برخی از افرادی که در پایان سال تسویه شده بودند مجددا با اعلام نیاز مسئولین تعدادی از  واحد ها در ایام تعطیلات نوروز به کار گرفته شدند و پس از پایان تعطیلات و رفع نیاز استانداری، دوباره اخراج شدند.

باز هم عدالت و مردانگی قربانی سوء مدیریت و احیانا سوء نیت برخی آقایان شد.

آنچه در این میان از همه دردناکتر است سوء استفاده از حسن نیت جوانان بسیجی است. جنایتی که با ابزاری تحت عنوان "در راه رضای خدا" و امثالهم،  بار ها و بار ها در نقاط مختلف کشور خصوصا خطه بسیجی پَران فارس شاهد آن بوده ایم.

انما الاعمال بالنیات. آری! خداوند عمل آنهایی که با نیت خیر در این راه قدم برداشتند را در این دنیا و آخرت بدون اجر باقی نخواهد گذاشت. اما نفس عمل سوء استفاده از روحیه جهادی و بسیجی جوانان صادق و خدمتگزار عملی است بسیار زشت و غیر قابل قبول.

امید است که استانداری فارس به عنوان نماینده دولت خدمتگزار و عدالت محور دکتر احمدی نژاد، ضمن بازنگری در روند ناعادلانه موجود در درون خود استانداری، خطی مشی خود را اصلاح کرده و به مسیر عدالت برگردد تا بهانه ای جدید به دست بدخواهان نداده باشد.

والسلام.

/ 21 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی

ای وای به حال کسانی که حقوق بیت المال را میخورند و ننمی بینند که یک کوچه در قرق اشرار است ان هم در بلوار چمران.وای به حال مسوولان. ایتقدر صدای مردم را در نیاورید بیغیرتهای وطن فروش

روی مسوولان بی حیا سیاه مردم از ترس به کوچه خود نمی روند ولی مسوولان پشت میز شکم خود را از بیت المال بزرگ میکنند. وای اگر صبر مردم تمام شود بیغیرتهای بیشرف از ولایتمداری مردم سوءاستفاده نکنید

روی مسوولان بی حیا سیاه مردم از ترس به کوچه خود نمی روند ولی مسوولان پشت میز شکم خود را از بیت المال بزرگ میکنند. وای اگر صبر مردم تمام شود بیغیرتهای بیشرف از ولایتمداری مردم سوءاستفاده نکنید

اینکه در کوزه گری و میانرود کوچه ها قرق عرق خورها است سالهاست که برای مردم شیراز عادی شده ولی در وسط چمران هم کوچه قرق شود تازگی دارد .از مسوولان به دلیل رعایت عدالت در قرق نمودن یکسان کوچه های بالا و پایین شهر کمال تشکر را داریم

یا حسین

کجایند مردان بی ادعا پل های هور با غیرت ساخته شد خرمشهر با غیرت ازاد شد کوچه های چمران هم با ......... قرق میشود تبریک به مسوولان .................شهر مقدش شیراز

زهرا

کربلای جبهه ها یادش به خیر وای به روزی که صبر مردم لبریز شود

فاطمه

چه مسوولان خوبی داریم که بالا و پایین شهر را به یک چشم نگاه میکنند و کوچه های چمران را هم قرق میکنند. تشکر ویژه از شهردار محترم با شرف با غیرت بابت قرق شدن معابر عمومی و ترساندن مردم ولایتمدار.

فاطمه

بیت المال را در اختیار چه کسانی قرار میدهند اشرار کوچه قرق کن . اگر مسوولان فار س غیرت داشتند که فارس هم مثل اصفهان اباد میشد

فاطمه

شیراز گل بود به سبزه هم اراسته شد

فاطمه

شیراز گل بود به سبزه هم اراسته شد